Depresioni

Depresioni

Pershendetje, jam nje 22 vjeqar dhe qe nga mosha 14-15 vjeq kam pasur akne te renda dhe per shkak te tyre jam mshel ne shpi mvike marre prej tyne dhe ky turp i madh me qoj me 1 problem me te rend dhe ne moshen 16-17 vjeq kam pasur probleme me ankthin e depresionin dhe po e njejta mu ka rikthy tash ne moshen 22 vjeq dhe tani akne kam me pak dhe I kom nen kontroll por kam shenja nga to dhe perseri mvjen turp por jo si ma perpara, por qe 4 muaj mu ka rikthy gjendja e njojt sikur kur isha ne moshen 16 vjeqare.
Simptomat e mia jone:
1.kam probleme me stomakun qka ha me munon barku me rrin I fryr ton kohen edhe mos me hanger kurgjo.
2.kam veshtiresi ne frymarrje me duket sikur nuk mbushem tersisht me frym.
3.lodhje ekstreme dobesim I muskujve me doket qe edhe shikimi mu ka dobesu.
Kam nje ndjesi boshe nuk me ben pershtypje kurgjo ndihna I pavler, skom vullnet per kurgjo, edhe senin ma te leht pritoj me ba, qdo sen mdoket e veshtir, jeta mu ka ba e pamundur jetoj si me zor , me doket qe jom ne anderr diqysh sikur sjom ne realitet nuk e di qka osht kjo gjendje kshtu.
Kam qene ne ket gjendje para 6 vjete dhe e pata kaluar por perseri mu ka kthy dhe ksaj here pom doket sikur ska mum kalu kurr, rri gjith diten nshpi I izolum jam totalisht I deshtum I shoh shokt e mi qysh dalin e jetojn jeten kjo mbon mu ni I pashpres nuk po di qka me ba qysh thojn 1 fjal mka hup udha ne oborr mu ka turbullu kejt mendja nuk jom gjendje as me menu kjart as mu perqendru as kurgjo menxi qe foli 22 vjet I kom ba kurr sjom dal me 1 femen gjith tum ardh marre prej akneve por edhe vet jom tip I turpshum dhe menoj qe kjo mka qu ne kit gjendje.

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: