Depresion/ankth

Depresion/ankth

Pershendetje, jam ne gjendje ankthi apo depresioni per nje periudhe 6 muaj perafersishte. Po kam nje ndjesi te frikes dhe pa vullnet qe nje kohe te gjate qe po nderlidhet dhe po afekton edhe ne pune. Spo jam i fokusuar si dhe shpesh here po kam problem me gjum. Nuk e di se cfare kam realisht dhe ku te drejtohem, te psikologu,psikiater apo ku? Nese keni keshille se cilet veprime duhet te i ndermarreju mirepres, poashtu edhe nese keni ndonje sygjerim, se te kush te kontrollohem, edhe ndonje emer. Flm

         

2 komente për “Depresion/ankth”

 1. Nora says:

  Pershendetje esht nji gje shum e veshtir se e vuaj edhe un t njejten nuk m len t qet por un vendosa nji dit me shku te psikiatri kur ja tregova qfar kam si m ka ardh tha vetem ankth esht edhe me ndau do barna me pi per 2 muaj ma mir shko ne psikiater mos e le me t mundu se asht me t vertet gjeja ma e keqeee qe kom perjetu ne jet

 2. Xhevahire Balaj says:

  Pershendetje Artan,

  Ju faliminderit per gatitshmerine per keshilim.
  Artan duke pasur ne konsiderate aspektin kohore te simptomave te cekura nga ju konsiderojme se kerkimi I ndihmes profesionale eshte shum I nevojshem.
  Varsisht nga gjendja dhe diagnoza shpesh kombinimi I terapise medikamentoze te pershkruar nga psikiatri ne kombinim me psikoterapine te ofruar nga psikoterapeutet jep rezultate shum te mire.

  Ne mund te ju sugjerojme se ku mund te merrni edhe sherbime psikoterapeutike pa pagese ne Prishtine, Mitrovice dhe Prizren.
  Nese eshte e nevoshme pershkrimi I medikamenteve ateher kemi QKUK sherbimin ambulant ku mund te konsultoheni me Psikiatrin.

  Mirembeteshi,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: