Depresion

Depresion

Pershendetje jam nje 21 vjeqare e martuar…para dy javesh kalova nje operacion me anestezi gjenerale pas se cilit pata dhe infeksion urinar qe me shkaktoi shume dhembje dhe pas 4 ditesh ndjeva se u lodha aq shume nga dhembjet dhe me shume nga mos perkrahja e burrit.
Jetoj jashte vendit dhe nuk kam familjen afer te vetmin qe kam eshte ky.
Sidomos tre ditet e fundit po ndihem shume keq e lene anash,nuk i intereson ato qe po kaloj me thote se je qmendur,se po e bej nervoz,une qaj kurse ai thote me shkaterrove bertet dhe gjendja ime perkeqesohet.
Tere kohen po mendoj per gabimin qe bera qe jam martuar me te dhe nganjehere me kap ajo ndjenja se dua ta vras por fatmirsisht nuk kam force,me vin ne mendje dhe mendime qe te vras veten nuk zgjasin shume mirepo kam frike se ne ato pak momente mund te beje diqka pasi me kalon mundohem ta qetesoj veten por sapo mbyll syte me shfaqen te gjitha problemet ne menyre te ekzagjeruar.
Gjate nates kam probleme me frymemarrje megjithate problemi kryesor qendron te kjo se nuk po mund te kontrolloj veten ne disa qaste mbase mund te jete nga operacioni dhe me shume nga ato qe kalova pas tij.
Ju lutem te me ndihmoni.

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: