Depresion

Depresion

Pershendetje jam ne nje hall temadh dhe kam nevojper ju
Ekam njohur nje djal kemi fol per njo 10dit aj ska jetu kosov potani erdh me nejt pak edhe mftoj per kaffe pastaj u pelqym dhe vazhdum llafin jemi pershtat teperteper saqe e kemi quajtur njeri tjetrin shpirt binjak me njoftoj mefamilje dola me nanen etij pina kafe emas ni muji me motra tij tani filloj edhe u ftofprej meje edhe po vazhdon memjep arsye te ndryshme qesmunet me kon me mu.
Nfund krejt mtha qe familja ime esht kunder qe nady meu feju edhe pom thot qe sdojn ata
Un teper po mundohna me harru tepertepera
Amo nuk po arrrij me harruuu qkaa mkishi thon ju mbase jemi desht aq shum edhepse veq 3 muj kenafol
A ka shpres te kthehet apo jo
Ju lutemmm me ndihmoniii
Pasi qe kam rend ne depresion qespomuj me upajtu me qet ndarje

         

Një koment për “Depresion”

  1. Ma. Sc. Valdet Plakolli - Psikolog shkollor says:

    Përshëndetje,

    Të falënderoj që na jeni drejtuar që të bisedojmë bashkë për shqetësimin që ju keni!
    Gjithkujt mund t’i ndodhë të ketë periudha dhe momente të jetës kur ndihet i pasigurt, nuk ka besimin e mjaf tueshëm te vetja, ndihet i stresuar, i duket se nuk ka forcë të mjaftueshme etj. Kjo mund të vij për arsye nga më të ndryshmet. Zakonisht këto janë gjendje që vijnë pas ngarkesave për një kohë të gjatë, ngjarjeve jo të këndshme, dështimeve të njëpasnjëshme etj. Këto bëjnë që njeriu të harxhoj shumë energji dhe të mos mund të rigjeneroj energjinë e tij. Unë nuk mund ta di arsyen pse ju po kaloni këtë gjendje dhe pse ndiheni kështu. Këtë më së miri mund ta dini ju vet. Prandaj ju sugjeroj që të analizoni fillimisht shkakun/shkaqet që po bëjnë që ju të jeni në këtë gjendje dhe pastaj të punoni fort që të përmirësoni dhe të eliminoni ato. Sigurisht që për këtë ju duhet vullnet, energji dhe mbështetje nga njerzit tuaj. Sigurisht që këtë do tagjeni dhe jam i bindur që ju mundeni dhe dini të kaloni këtë situatë ashtu si është më së miri!
    Unë ju uroj gjitha tëmirat dhe ju ftoj të na shkruani përsëri për gjithcka që e shihni të arsyeshme, jeni e mirëpritur!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: