dashuria

dashuria

e dua shume nje djal dhe jemi ne te njejten klase por nuk e di nese edhe ai me donnganjeher me duket sikur me shikon por nuk e di nese eshte e vertete apo vetem ne imagjinaten time.ai rrin me shoqet e mia dhe mua me vjen shum inat dhe nuk di me qfar te bej ndihem shum keq dua ta largoj nga mendja dhe nga zemra por nuk mundem pasi e shoh qdo dit dhe sa me shuim qe e shoh aq me shum e dua ju lutem me ndihmoni.ai nuk e din se une e dua me duket se dyshon sepse me ka verejtur se shum e shikoj por une nuk i kam treguar.

         

3 komente pĂ«r “dashuria”

  1. Florim Gallopeni - Psikolog says:

    Përshendetje VesaJu tregoni për një simpati që keni ndaj shokut të klasës, ndjenjat që ju keni ndaj tij, duhet të vendosëni nëse doni ti shpaloseni dhe ti shprehni apo doni ti ndaleni, ju në njërën anë thoni që doni të largoni nga zemra e mendja dhe në anën tjetër thuani që nuk munden, për të arritur atë që do duhet të jeni e bindur dhe të vendoseni, nëse ju ndjeni aq shumë për të ndoshta në momentin që ju ndiheni e gatshme mundë ti shprehni atë që ndjeni, por vetëm në momëntin kur ju ndiheni mirë dhe e gatshme për këtë. Por nëse keni vendosur që të stoponi ndjenjat ndaj tij atëherë fokusohu në aktivitetet e jetës angazhimet e përditshme, mosha që keni shfaqë ndryshime të shumta psikologjike e biologjike dhe këto ndryshime ndikojnë tek ju si individ dhe marrdhanjet me të tjerët. Sido që të jetë ju së pari sqarohuni me veten se cila do ishte zgjidhja më e mirë që do ndikonte pozitivishtë dhe do të bënte të ndjeheshit mir tani dhe në të ardhmen dhe drejto energjinë në atë drejtim.

  2. vitamina says:

    Vetem mos u ngut shum .. Fillo me nejt me to bon hajgare kqyrja sjelljet qe i ka ndaj teje edhe masnej tregoj qe je ka e don .. Kalo mir

  3. vessa says:

    faleminderit shumm vitamina dhe florim me keni ndihmuar sahum 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: