dashuria

dashuria

me ka lyp njoftim djali qe qe prej disa muajve eshte tuj um pelqy ”e kam refuzu ” me duket se nuk jam tuj i interesu me, e kam refuzu se nuk po guxoj prej mamit me kalu me askundeq veq per te jam duke menduar dhe nuk po di nese ai eshte i interesuar per mua edhe pse nuk po munj me te me kalu po du qe ai per mu me mendu se edhe une per te jam duke mendu

         

3 komente për “dashuria”

  1. Mr. Sci. Arta Hyseni Zeqiri - Psikologe says:

    pershendetjekeni theksuar qe mendoni per nje djale por pershkak te kujdesje se nenes tuaj. Mendoj qe qdo kujdes prinderor eshte I dobishem, veqanerisht per moshen tuaj qe jeni ne nje periudhe te ndryshimeve te hovshme dhe eshte mundesi qe duke menduar vetem ne nje qeshtje, duke shpejtuar me vendime mund te beni ndonje gabim. Nuk eshte diqka e serioze te mendoni per nje djale por eshte e sugjeroj qe te mirreni edhe mesimet tuaja dhe do te kaloj gradualisht mendimet duke u marre edhe me aktivitete te tjera.

  2. Linda says:

    E nderuar vajze me pseudonimin ”dashuria”. Ne moshen tende prej tinejxhereje eshte tejet e natyrshme te fillosh te ndjesh afeksion per djemte e moshes tende sidomos ata ne rrethin te cilin ti e frekuenton zakonisht (shkolle, lagje…). Nese te pelqen ai djale, nuk ke nevoje ta refuzosh teresisht, thjesht mund ta kesh fillimisht si shok. Eshte normale qe nje vajze te kete nje shok. Thjesht shoqeroju me te te, bisedo, e tek pastaj do ta shohesh vet se a je e gatshme per lidhje apo jo. Nuk eshte aspak gabim qe te flasesh me nenen dhe ti tregosh edhe asaj per parapelqimet tuaja, sepse nena eshte shoku me i afert qe mund ta kesh ne jete.

  3. ..............b............ says:

    po nuk guxoj me pas shoke prej mamit e leje ma frajer, shok po,po jo edhe qaq!!! edhe nese du me pas shok ate nuk e di as se si me ja fillu se kurr me te nuk kom ndejt, fytyren e tij kurr nuk po mundem me mbajt mend veq shikimin e tij qe me ka mbet ne zemer me ka hipnotizu veq me shikim, nuk e di more qa ka aiiiiiiiiiiiii ndoshta mundem me harru po friksohem qe do ta humbi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: