Dashuria

Dashuria

Pershendetje jam 17 vjeqare jam ne lidhje me 1 djal qe 1 vit e gjysem me ka tradhetuar disa her ja kam falur por sjelljet e tij me japin stres dhe jam ne depresion sepse edhe familja e din per lidhjen tone shpesh mendoj vrtvrasjen ju lutem ndonje keshille sepse nuk di qfare te bej shpresoj me kupton

         

3 komente për “Dashuria”

  1. Mika says:

    E dashur Ti qenke shum e re po i dashuri yt sa vjet i ka ? Qe te mund sadopak ta jap nje mendim.

  2. Psiko analisti says:

    E dashur e kuptoj shqetsimin tend dhe ske nevoj te mendosh apo te besh ndonje gje te keqe per veten sepse cdo problem ka nje zgjidhje por mundov qe mos te kesh kontakt me te as ne rrjetet sociale as ne telefon provo te gjesh argetim me ndonje filem ne televizion apo te argetohesh ne lagje me ndonje shoqe apo moshatare tenden aty ku jeton sepse edhe rrjetet socale e ndejtja vetem mbrenda nga situata e koronavirusit mirpo mundov te gjesh argetim ne ndonje menyr te dalesh te ecesh apo te besh vrap ne lagje apo ndonje vend aty afer ku mund te besh keto aktivitete fizike qe mos te rrish nje vend duke menduar vetem gjerat e keqija ndersa sa i perket families ske pse te shqetsohesh sepse do te kuptojn sido qe te jet puna. Gjithesesi gjithe te mirat shpresojm qe te kemi ndihmuar sado pak

  3. Ana says:

    Me vjen keq qe je kaq e merzitur sa mendon te vrasesh veten, por nuk eshte zgjidhje. jJeta jote eshte aq e vlefshme, asgje nuk vlen qe ta sakrifikosh. Duhet te kuptosh qe jo gjithmone njerezit na vleresojne, na trajtojne mire apo na duan. Ne keto raste sado e dhimbshme eshte per ty duhet te heqesh dore nga ata jo nga vetja. perkundrazi duhet te fillosh ta duash me shume jeten dhe te vleresosh mundesine qe ke per te jetuar dhe ta besh ne menyren me te mire. Asgje nuk ia vlen ne fund pervec vetes, mos sakrifiko as 1% tend per dike qe ste meriton. Ti do ja dalesh

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: