Dashuria

Dashuria

Pershendetje, jam nje vajze 22 vjeqe jam ne lidhje me nje djale qe 3 vite e gjysme. Kohet e fundit po me turturon shume edhe pse edhe me heret ishte i tille. Une asnjeher ne jet nuk e kam genjyer per asgje. Nuk e di pse tash qdo fjal qe e tham une po me thot po rren. I tregoj sa keq po ndihna kur pom fyn, kur m thot po rren, por nuk i intereso. Qdo dit po qaj. Kurr nuk i kam tregu qe po qaj perdit shkaku i tij, por sot i tregova dhe as qe i interesoj. Me mban shume ne kontroll, nje veprim te vogel nuk muj e bej nese ai nuk eshte ne dijeni. Jam lodhur me shpirt e me zemer. Shume her kam tentuar ta le por skam mundur sepse nuk mundja pa te. E dua shume dhe me duket se vetem une jam duke e mbajtur lidhjen tone pasi qe ai asnjeher nuk mundohet te me kuptoj vetem gjen variante tjera qe te me fyej. Nuk e di sa mundem me vazhdu jeten kshtu me te. Nuk kam shoqeri pasi i dashuri ma ka imponuar ashtu duke ma bere bajat saher flisja me ndonje shoqe. Kshtu qe nuk kam njeri qe me kupton, ndihem shume e vetmuar. Kam tentuar shume here te flas me te dashurin tim rreth ketyre gjerav por prap eshte i njejti. Ju lutem a mund te me kshilloni diqka, cili eshte mendimi i juaj?

         

2 komente për “Dashuria”

 1. Tina says:

  Mendimi im. Motra ime. Lere
  E di qe është e vështirë në fillim porse me von lehtesohet ajo që duhet të bësh është
  Te ndalosh të qenurit rob
  Ti je person I lire
  Ke logjike ke mendje
  Je person me vlera nuk je një rob që cfardo që bën duhet të marrësh leje nga ai që të mbanë ty
  Ky mashkull nuk te meriton ty
  Cka mendon se ia vlen të kalosh jetën kështu me të
  Duke qenë më keq se kafshët
  Ndalo dhe lere këtë gjë ka meshkuj të mirë
  Te edukuar të kulturuar me gjdo cilësi të mirë
  Shkurte e shqipe motra jem largo nga jeta këtë ndytesire që ta ka shkatrru jetën
  Je e re në moshën më të mirë.
  Ka meshkuj sa të duash sukses tina

 2. Anonymous says:

  Pershendetje e dashur , e lexova me vemendje letren tende dhe shume mir edi se si ndjehesh kur dikush te trajton ne ket menyr. Nga pervoja po te keshilloj,jemi martuar me burrin tim me dashuri se skam menduar kurr qe mund te jet xheloz por eshte nje ngulfatje shume e rende per ate qe e perjeton. Bile ti e ke cek qe nuk e ke genjyer kurr kjo eshte edhe ma e rend,und se kam.genjyer burrin tim por ja kam treguar te vertete, e njeriut te gabuar mos ja trego te verteten kurr,sepse pastaj te ben presion ,mua me ndodhi kjo. Te lutem mendoje mir kete gje, provo edhe njeher e tregoj si Po ndihesh kur Po te trajton ashtu dhe nese nuk ndryshon tregoja Qe mundet me ndodh edhe.me e keqja sepse ashty nuk jetohet.Dije Qe jeta eshte E gjat,nese nuk ndihesh mir ne krahet e tij edhe E qet ather jepi fund Sa nuk eshte von .te pershendes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: