dashni

dashni

U dashurova n’ burre te martuar.

Nuk du aj mu nda prej familjes, as aj nuk don.

Besoj se e du ma shum, se aj mu.

Aj sdon mu dajt, m’ka than kur del kjo nuk do me pas probleme.
Dmth, nuk do me pas pun me mu, edhe me luftu per dashurin.

qysh ta duroj?

         

2 komente për “dashni”

 1. Tina says:

  Kjo gjendje eshte ma. Shume si lloj shfrytezimi
  Nga ana e tij
  Ti nuk ke deshire ta demtosh familje. E tij
  Ndersa njekohesishte don te jesh me te
  Kjo eshte nje gje e kunderte nga ana logjike
  Ska mundesi qe ti te jesh me te e te mos mirret vesh kjo gje.
  Sepse keto gjera heret apo vone mirren vesh
  Te dy do lendoheni
  Ti do e prishesh familje e tij
  Edhe se fundi ai do lere ty
  Dy here e lenduar
  Nje qe je nda me te dhe tjetra se ke prishur
  Familjen e tij
  Per fund
  Lere ate mashkull ka edhe shume te tjere
  Qe jan beqare e qe mundesh me kriju. Nje
  Jete me te mire e me qen me e lumtur
  Lumturia yte seshte vetem tek ai person
  Mos prezenca (e nje lidhje te mire me. Nje njeri
  Te lire) nuk don te thote se ti sdo mund te jesh e lumtur
  Lere ate mashkull dhe shikoo nje jete te re
  Nese se ben kete ateher do kesh pasoja ti
  Dhe ky djali se nuk ia vjen te quhet mashkull
  Sepse po luan me ndjenat e tua
  Klm

 2. Emine Doda says:

  Pershendetje,
  Faleminderit qe ke besuar ne sherbimin tone dhe qe na ke shkruar. Shkruan ne letren tende per
  lidhjen ne te cilen je momentalisht. Dhe sa e kuptoj duket qe se fundmi e ke kuptuar qe personi
  me te cilin je ne lidhje dhe i cili eshte i martuar, nuk deshiron te ndahet nga bashkshortja. Sic
  duket deri me tani ke patur pritshmeri se ai do ndahet dhe tash nuk e din se si te reagosh ne
  situaten e re te krijuar. Eshte e veshtire te veprosh vetem me arsye kur edhe emocionet jane te
  perfshira ne nje situate. Prandaj e kuptoj qe nga ndjenjat te cilat i ke ndaj personit ne fjale je
  konfuze dhe nuk po din se si te veprosh. Gjithsesi, mundohu te reflektosh pak mbi ate se a eshte
  kjo lidhje ajo cfare gjithmone ke deshiruar, a mendon qe ka te ardhme kjo lidhje, a ndihesh e
  plotesuar dhe e lumtur ne kete lidhje? A mendon qe nje person i cili eshte i martuar mund te arrij
  te te perkushtohet dhe te ofroj ty dashurine e nevojshme? Sa gjate mund ta paramendosh veten ne
  kete lidhje? A mund ta paramendosh veten pa kete lidhje, pa personin ne fjale? Mundohu te ja
  japesh vetes pergjigjet ne keto pyetje dhe keshtu ndoshta do arrish te vendimi i deshiruar, ku ti
  me nuk ke dilema se si te veprosh.
  Nese deshiron te diskutojme edhe me shume per situaten tende, pa hezitim na shkruaj. Deri
  atehere te uroj cdo te mire!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: