Cikli menstrual

Cikli menstrual

Pershendetje . Un doja tju pyesja per dy gjera. 1.Gjate mardhenieve seksuale kam nje dhimbje te tmerrshme ne fund te barkut dhe kjo gje me ndodh ndonjehere dhe gjate diteve qe skam mardhenie.Un kam mikrocista ne vezore ndikojn keto per te tille dhimbje? Dhe e dyta qe me ka bere habi gjithmon periodat i kam pasur deri ne 7 dite dhe ne sasi te konsiderueshme tani zgjasin vetem 4 dite dhe vijn shum pak. Eshte per tu shqetesuar kjo gje? Ju faleminderit

         

Një koment për “Cikli menstrual”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Nëse keni dhimbje gjatë marrëdhënjeve ,duhet vizituar Gjinekologun(nuk duhet te jete nga vezoret policistike).Ndërsa cikli normakl menstrual është 2-7 dite prandaj katër apo shtatë ditë,miret si normale.Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: