Cikli

Cikli

Pershendetje!
Doja t’ju pyesja rreth nje shqetesimi qe kam kohet e fundit. Kam kryer mardhenie me te dashurin tim ne kohen kur shancet ishin shum te ulta per te ngelur shtatzan, kam ber 3 teste edhe te 3ja me kan dal negative, mirpo kam 10 dite qe kam vonese ne cikel. Dhe ciklin e kam patur te rregullt gjithmon. Dua te di se cfare po ndodh me trupin tim. A eshte normale qe cikli te prishet? Nqs mund tme jepni nje pergjigje, ju falenderoj!

         

Një koment për “Cikli”

  1. Elida Gjata says:

    pershendetje. Nese tre teste kane dale negativ dhe jane bere te pakten 4-5 dite nga dita qe duhet te vinin menstruacionet, nuk eshte shtatzani. Mund te jete nje cregullim me arsye te ndryshme: stresi, nje mjekim qe keni marre, nje cregullim hormonal i tiroides etj etj. Nese nuk vijne dhe per 1 jave, konsultohuni me mjekun tuaj cfare kontrolli mund te beni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: