bipolar

bipolar

doja te dija me shume per crregullimin bipolar?me as sa di me duket se e kam sepse te gjitha gjerat i perjetoj me ndjenja te forta dhe kam ndyshime ekstreme te emocioneve sa ndjehem shume mire dhe e lumtur ne momentin tjeter ndjehem tmerresisht keq aq keq sa ndonjeher e prej edhe veten ose me sakt e kam prer mirpo me kan mbetur shume shenja ne duar dhe kjo me ben te ndjehem keq.Gjithashtu me heret e kam pasur edhe bulimine mirpo ka gati 2 jave qe nuk kam vjellur ja kam dalur vet a do te thot kjo qe jam sheruar?apo mund te me rikthehet prap deshira per te vjellur?dhe me ben te ndjehem keq pak fakti qe ju kam treguar ca personave qe ke kam buliminekam qene e dehur se sdo e beja kurr.Gjithashtu kam dhe nje te dashur i cili menoj qe eshte i dashuruar ende ne ish tdashuren e tij dhe kjo me ben te ndjehem shume keq ajo bile eshte me e bukur dhe me seksi se une dhe mendoj qe atij si ben fare per mua nderkohe qe ai eshte gjeja qe dua me se shumti hmm me mire po ju tregoj te gjithe storienne falni qe do zgjatem shume mirpo veretet kam nevoj qe ti shkruaj diku edhe ti tregoj dikuj se si ndjehem dua vetem te di si tingellon strorja ime ,gjate gjithe kohes per ndjenjat e mia i kam fajsuar prinderit e mi qe nuk duhenn pse grinden ose pse degjoj gjate gjithe kohes se babi tradheton mamin ose pse mamin me thot qe nuk do ate dhe se po ndaheshin po te mos ishim ne kjo me bente te ndjehem keq qdo dit sdi as si ndjehesha me shume e urreja veten sepse me shume isha intasur me nenen qe me tregon gjithqka se me babin..eh gjithesesi dua te flas tani per lendimet qe i bej vetes dhe bulimine te cilat nuk di as pse i kam bere mendoj problemet e mia nuk jan aq te medha por mendoj qe disi jam e varuar te ndjehem keq gjith gjej diqka qe tme bej te ndjehem keq psh te flas pak per lidhjen time e kam takuar ne janar ne nje kafe bar ku ai punonte nuk e di pse me beri shume pershtyje dhe fillova te shkoj qdo dit aty mirpo ai nuk me flistee me dukej sikur nuk i bente fare per mua dhe keshtu u ben shume muaj dhe disi u lodha nga mos interesi i tij dhe nderkohe takova nje djal tjeter i cili me pelqeu dhe pas nje kohe fillova lidhjen me te mirpo pas 2 muajsh u ndam sepse prap mendoja per at tjetrin si nje budallaqe as nuk e kuptoja pse ai tashme as nuk jeton ne te njejtin qytet dhe gjithashtu kishe ndrruar pune por nje dite duke pire kafe ne vendin e njejt nje shok i tijgjithashtu edhe i imime tha qe i kam pelqyer edhe atij gjithmone por kurr nuk ka pasur guximin te me flas wowww as nuk mund te besoja kjo per mua ishte si nje enderr te nesermen ai erdhi dhe dolem as nuk po e besoja qe isha me te per mua ishte i paarritshem ne nje menyre dhe kur me thonte qe eshte ndjere si une woww nuk mund te besoja nejse filluam te takoheshim edhe sa me shume qe rrija me te me shume e doja mirpo tash me duket sikur ai ende e ish te dashurene tij dhe siq thash me pare jam e varur te ndjehem keq hmm e permeda qe i shikoj qdo dit fotot e sajdhe qaj ajo eshte shume me e bukur se une gjithashtu mendoj se ajo nuk ka pasur bulmia ose nuk ka bere gjera tjera te qmendura si une edhe kjo e ben me te mire disi gjithesesi me falni shumee qe e zgjata dhe faleminderit shumee ju deshiroj pune te mbar

         

2 komente për “bipolar”

  1. Dr. Sami Rexhepi says:

    E nderuarËshtë shume mire qe e keni mbledhur guximin qe përmes kësaj letre t’i drejtoheni dikujt për ndihme. Nuk është fjala për çrregullim bipolar. Shume më tepër do te ju ndihmojë nëse i drejtoheni një psikiatri apo një psikologu për ndihme.

  2. lila says:

    A mund te me rekomandoni nje psikologe?dhe Amund te me tregoni sa kushton nje seance ?sepse prinderit e mi nuk e din gjendjen time edhe nuk mund te ju kerkoj shume para.Faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: