Anthi stresi

Anthi stresi

Mirmbrama ,jam nje person qe vusj nga ankthi dhe stresi ,kam qen tek psikiatri dhe psikologu ,jam ket gjendje qe 3 4vjet, kam simptoma te ndryshme smund te koncetrohem , dhibmje lukthi ,nuk mund te ushqehem sa du ,plogeshti nervozohem ,mendime per vdekje dridhje te trupit etj , jam perdorues i duhanit dhe kto dimptoma me behen me te dukshme kur pi duhan , por doktor me kane the se nuk e ke nga duhani gjithashtu perdori ndonje qetsues me pare kam perdorur edhe mu shum , punoj sa mundem, mundohem te jetoj pa i pare simptomat ,por nuk me hiqen ,ju lutem te me ndihmoni sa do pak

         

Një koment për “Anthi stresi”

 1. admin says:

  Pershendetje Omi dhe faleminderit qe ndave shqetesimin tend ketu!
  Te perballesh me simptoma te tilla per nje kohe aq te gjate duhet te jete vertete e mundimshme. Problematikat qe ti paraqet duhet te kene nje burim dhe nje fillese, kjo duhet kuptuar dhe pare nga afer se cfare te ben te ndihesh ne kete menyre. E kuptoj nevojen tende per ta shmangur ankthin duke u marre sa me shume me pune dhe nevojen per te gjetur edhe ndonje shkak se cfare e shkakton (ne kete rast duhani) por cfare ne te sugjerojme eshte qe ne vend qe te shmangesh te menduarit rreth gjendjes tende te perpiqesh te kuptosh cilat jane mendimet qe e aktivizojne ate.
  Kjo ndoshta nuk eshte e lehte por mund te ndihmoje, te ftojme te futesh ne chatin e Nuk je vetem dhe te bisedosh drejtperdrejt me nje nga psikologet e faqes qe te mund te marresh nje ndihme te specializuar.
  Uroj te te kem ndihmuar sadopak me kete pergjigje,
  Gjithe te mirat,
  Stafi i Nuk je vet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: