ankthi – besi

ankthi – besi

ckemi ju kam shkruar dhe disa her un kam vuajtur shum ne jeten time jam ken shum i dashtur dhe i vuaj shum gjerat per mrenda kam pas vllaun e smur dhe baben ma kan vrar kur isha 9 vjeq dhe isha ne prehrin e tij por ndihem shum keq jam fejuar me nje vajz qe e kam dashtur shum por sme eci mir isha shum xheloz dhe nevrik kam kaluar nje jet jo te mir sepse un isha shum xheloz per te sepse e doja shum tashi nje dit dola me ni shok per te pir kafe mu dukt per 1 minut se u shkeputa nga rraliteti sikur nuk e dija se cfar po me ndollte kujtova se po me linte zemra u shtriva ne shtrat dhe kam qendruar per 3 dit sikur po cnendesha veq i merzitur nuk mun te flija kujtosha se po me ikte mendja sikur po vdisja shkova dhe bera analizat e te gnitha gjerat per kok e me kan dalur mir por tashi un nuk di se cka pom ndoll me jeten time me duket sikur nuk po jetoj ma ne ket bot sikur nuk po dij se cka po bej sikur jam i tretur nga kjo bot me duket sikir truri im nuk po funksionon nuk ndjej dashni per asgja me duket vetja si me ken ni cop druri nuo di se cfar po me ndoll po jam ne nje gje sikur as vet nuk di tja shpjegoj ma shum sepse po vuaj jasht zakonisht nuk di por po vuaj ju lutem me ndimoni se nga cfar po vuaj sepse jau shpjegova krejt te dhenat e mija se si po ndihem un e di se ku ndollem e te gjith por shkeputem direkt dhe tham pse ktu pse po bej ita gjera nuk mundem te duroj me

         

Një koment për “ankthi – besi”

  1. Tinkerbell says:

    I nderuar
    Paske pasur shume veshtirsi ne jete mirepo duhesh me mundu me i zavendsu tash me gjera te mira . Krijo shoqeri te re , ndonje vajze te re tash ka mundsi te shumta per biseda ne rrjete , e kaluara duhet te jete mesim per me u bo nje njeri veqse me i mire , gjelozia eshte normale ne momente qe te jep dikush arsyje por jo te pa arsyshme . Edhe gjelozia eshte e mire deri ne nje pike por jo me te shkaktu probleme . Duhesh me gjet personin qe te kupton qe shprehesh dhe komunikon gjithmon me te per cdo sen qe ty te shqetson si e mir dhe e keqe . Dhe te largohesh nga depresione qe ke hyre . Gjej diqka qe te pelqen qe e shef qe te largon nga keto mendime te kqija . Dhe mundoju qe nese ke ndonje veti te keqe ta permirsosh . Nese lidhja e kalur ska qene e suksesshme nuk do te thote qe sdo te funksionoj lidhja tjeter vetem beje perzgjedhjen e duhur nje person qe te kupton ne te gjitha aspektet dhe komunikon me ty edhe nese ke ndonje gjelozi duhesh me tregu partnerit edhe me largu dyt me komunikim shqetsimin we ti e ki ose ajo e ka .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: