ankth

ankth

Prsh miq dua te ndaj diqka me ju krejt vitin kam qen njejt pom kap ni lloj pasigurie ni parehati e madhe ndjesi shum e keqe po kam mendime shum ne kok sikur kome dal prej kontrolle apo sikur komem ra te fiket po hupi krejt me njerz qe i sho ma rrall tek syt po kam diqka sikur mu kan ronu si ne imagjinat shpresoj per prgj

         

2 komente për “ankth”

 1. admin says:

  Pershendetje Leotrim dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Sipap asaj qe ke shkruar eshte veshtire te te ofrojme nje pergjigje te sakte. Te lutem na shkruaj cfare moshe je, nese te ka ndodhur dicka ne rrafshin personal para se te te cfaqen keto simpotoma?
  Do te sygjeronim qe te beshe nje konsulte me nje psikolog apo fillimisht te beshe nje vizite te mjeku familjar, qe te bene egzaminimet e duhura dhe sipas nevojes te te drejtoj te ndonje specialist i duhur.
  Na shkruaj prap, po pate ndonje pyeteje shtese.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevet

 2. Nji bashkvuajtse says:

  Pershendetje dhe un njejt vuaj nga ankthi . Kjo qe po kalon ti esht nji cregullim ankthi atake paniku quhen. Mund te ndodh qe papritur te kesh nji frik te madhe sikur do humbesh kontorllin ose do semuresh fizikisht mirpo ataket e panikut jan thjesht nji gjendje e perkohshme qe kalon . Nqs qetsohesh dhe i thua vetes se kto qe po me ndodhin jan thjesht shenja te nji ataku paniku do fillosh te relaksohesh. Te keshilloj te meresh me aktivitete qe te japin kenaqsi hobi , te meresh me pun te besh gjera te dobise per veten. Sepse ashtu largon mendjen nga cdo shqetsim , ti mund t jesh i shqetsuar nga dicka qe te jep ankth dhe si pasoj ndodhin dhe kto mendime qe ke. Gjithashtu te keshilloj te shkruash ndjesit e tua ne leter ose te flasesh me dike te besueshem , sepse kjo do t ndimoj te heqesh nga vetja barren e problemit. Gjith te mirat!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: