Ankth

Ankth

Pershendetje stafi Nukjevet! Si fillim faleminderit qe po na u jepni mundsin me i shpreh problemet dhe brengat tona ketu per me na ndihmu dhe keshillu. Ka gati se 6 muaj gjendem ne gjendje ankthi stres shum i keq ne fillim kisha frike nga vdekja kisha frik nga denimi i zotit , rrahje zemre , problem mr frymemarrje , siklet ne nofull , shtrengime ne fyt marrje mendsh dridhje me vike me vjell dhe per 1 muaj ma humb oreksi krejt nuk kisha humor aspak qendroja si ehumbur duke menduar vetem me te keqen kam qajtur cdo nate dhe ende vazhdoj te qaj dhe mami me kuptoi gjendjen dhe me kane derguar tek nje hoxhe per mem knu rukje dhe hoxha mka than e ki vesvese por ne mjek sjam vizituar sepse kam frikr mendoj se mos me thone qe kam ndonje gje te keqe dhe me kaloj per disa dit sepse isha ne gjermani per vizit te motra nuk kisha as maramendje as dhimbje askund isha e lumtur as nuk me shkonte mendja por kur u ktheva ne shpi perseri kam fillu me pas frike edhe dhimbje ne muskuj mendoj se mos kam naj semundje te keqe hyj ne interent lexoj per cdo gje qe me ngacmon dhe mendoj se mos jam e semur nga mendja filloj qaj gati nje ore , me duket vetja e panjohur cdo dit mendoj se me dhemb cdokund mendoj se do me ndodhi dicka tmerohem perzotin shum keq edhe familja me sheh gjendjen por un ju them se jam mire mirpo mami edin se un cfar njeriu jam smuj me hek nji gjo prej mendje nese me fiksohet dhe ajo gati se cdo dit mthot te asht vesi perseri kur mthot ashtu mvejn nisi me qajt spo di cka me bo mfalni se ndoshta e zgata pak ama nese ka mundsi naj psikolog mem kthy pergjigje . JU FLM SHUM!

         

3 komente për “Ankth”

  1. Laura says:

    Te njejtat gjera me ndodhin dhe mua jam shum keq

  2. Gita says:

    Ankth e ke e dashur ,nese ke mundesi shko ne psikologe sepse po e mundon veten keshtu..Une Kam vite qe vuaj nga ankthi me rrahje te shpejta te zemres ,Tani skam mundesi te shkoj ne psikologe ketu ku jetoj une kushton shume dhe gjuhen se di mire..Me trego Pak ti si e ke kete gjendje perdit apo te ze ndonjher ? Ke rrahje zemre te shpejta gjithmon?

  3. Sjjsjs says:

    Edhe un jam ne kete gjendje bile edhe me keq.Kam rrahje te tmershme te zemres rrahje te cuditshme sikur nuk me rreh zemra ne rregull.Mjekt me thojn qe e kam nga stresi po perseri iam frik se do te ma demton zemren

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: