Analiza

Analiza

Jam 21 vjec….para disa muajsh bera ca analiza per hipogonadizmin sepse kam veshtirsi n arritjen dhe mbajtjen e ereksionit
M ngrihet po sm rri plotesisht i fort
Te analizat q bera cdo gj doli normale pervec SHBG e cila doli e lart
Cfar do t thot kjo

         

3 komente për “Analiza”

 1. Dran says:

  Edhe un e kom te njejtin problem dhe kam ber analizat e Testosteronit, LH, FSH, PROLAKTIN dhe perveq prolaktines qe me ka dal e larte kto tjerat me kan dal mir po du me te vet qe a te ka dal ty prolaktina e larte apo normal edhe ne cilin ven e ke ba qe analizen e SHBG??

 2. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

  Kjo do te thote qe te personat me hipogonadizem kan prodhim te vogel te hormoneve androgjene, e kjo shkakton rritjen e nivelit te SHBG (sexual hormone binding globulin).

  1. Dran says:

   Doktor a mundet qe prolaktina e larte (edhe pse testosteronin e kom normal) mundet me shkaktu disfunksion erektil??

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: