Alergji-Grip

Alergji-Grip

Pershendetje Stafi nuk je vet jeni te Mbrekullueshem,Ju Lutem Lexojeni sms deri ne fund’kam problem me alergjin edhe mufatje te hundeve rreth 4 Muaj kam sa do qe esht edhe temperatur e lart 25-30 Grad edhe kur rri veshur trash ma jep perseri mufatje nga hundet teshtimat me ndodhin ne mengjes kur ngrihem nga gjumi zakonisht edhe mbazdite pak po me mbajn te mufatur nga hundet shum koh kjo me shqeteson ftoht nuk kam edhe kshu kam punuar jam mesuar me ambjentin, kur kam Alergji me grric qellza lart edhe syt me skuqen,rrall me grricin edhe veshet brenda, Kam Pir 4-5 Pako tylolhot-Oledrohot ÷Nixar per Alergji Edhe nga keto vitaminat C D per imunitet,Ftohje nga vitet tjera i kam kaluar leht thjesht me tylolhot ndersa Alergjin vitin e kaluar e kalova shum shpejt me nixar,kete vit e vonova Nixarin edhe sme beri efekt,nuk kam pasur as koh per vizit se jam ne mardhenie pune si mendon cfar mund te kem edhe ku te drejtohem flm nese me ndihmoni

         

Një koment për “Alergji-Grip”

 1. Dardan Kocinaj says:

  Pershendetje Artan,

  Ju falenderojme qe na keni shkruar.
  Si duket nga ankesat qe i keni (sezonale) dyshohet se keni alergji ne nje (ose me teper) alergjen. Duhet te keni kujdes ne ballafaqim me polenin duke iu shmangur qendrimit te gjate jashte, apo ne ambiente me lule. Te pastroni me uje te vaket fytyren, hunden, gojen dhe fytin disa here. Patjeter qe per ceshtje te alergjise duhet te lajmeroheni te Mjeku Familjar i cili pas te dhenave te juaja, ekzaminimit do te ju udhezoj te mjeku specialist- Imunoalergolog i cili pastaj do te ju realizoj testet alergjike, kur perfundimisht do te ekzaminohen nese keni alergji ne ndonje alergjen dhe nese po, ne cilin alergjen konkretisht. Ne ate rast do te ju japing keshilla se cka duhet shmangur e ndermarre me tutje.
  Gjithe te mirat,
  Dardani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: