a eshte zgjidhje e mir mastrubimi

a eshte zgjidhje e mir mastrubimi

jom nje 20 vjeqarë dhe me ju thon te drejten sex skom bo asniher ne jet kshtu tamon sex se kom pas lidhje me femna por nuk e di sme ka zgjat edhe nuk ja kom bo at sen nuk e di diqka nga brenda me thojke mos e bon ,mendoj arsyja osht qe te tona ato femra nuk jon kon taman per mu por pytja kryesore qe po du me bo osht se perderi sa nuk bon sex e ne anen tjeter deshira eshte per me bo sex a eshte zgjidhje e mir mastrobimi edhe nese po sa her duhet me bo edhe qka masi ta bojsh at sen qa m,e bo pastaj flm per kuptim jeni shume qillume

         

Një koment për “a eshte zgjidhje e mir mastrubimi”

 1. Ma. Sc. Fortesa Kadriu says:

  Tung Semafori,
  S�« pari ju faliminderoj q�« na kontaktuat neve. Desha te filloj duke ju th�«ne q�« �«sht�« mjaft e zakonshme q�« t�« rinjt�« t�« ken�« dilema se kur t�« fillojn�« marr�«dh�«niet seksuale. Shpesh her�« kjo ndodh pasi t�« rinjte nuk e ndiejn�« q�« kan�« personin e duhur apo thjesht nuk �«sht�« koha e duhur, ashtu siq e p�«rshkruat edhe ju. Prandaj, nuk ka ndonj�« p�«rgjigjje t�« sakte se cila �«sht�« koha e duhur per te filluar marr�«dh�«niet seksuale. Kjo �«sht�« nj�« zgjedhje e juaj personale, dhe �«sht�« me r�«nd�«si q�« ajo t�« fillon at�«her�« kur ju d�«shironi dhe jo p�«r shkak te presionit t�« jasht�«m eventual.
  Mua po m�« duket sikur ju jeni paksa t�« brengosur n�« lidhje me zgjedhjen e juaj q�« t�« p�«rdorni masturbimin. Ju po e shtroni pyetjen se a eshte zgjidhje e mire masturbimi. Masturbimi �«sht�« vet�« stimulim i organeve gjenitale p�«r t�« arritur k�«naq�«si seksuale. Ajo konsiderohet si plot�«sisht normale, e sh�«ndetshme dhe p�«rmbush�«se. Studimet tregojn�« q�« kjo metod�« p�«rdoret nga shum�« njer�«z n�« bot�«, p�«rfshir�« t�« gjith�« personat, pa marr parasysh n�«se jan�« momentalisht n�« lidhje romantike ose jo. Me intereson te di se si ju b�«n t�« ndiheni fakti q�« ju p�«rdorni k�«t�« metod�« p�«r arritjen e k�«naq�«sis�« seksuale? Ndonj�«here, var�«sisht nga kultura familjare dhe feja, ky aktivitet shkakton ndjenja faji dhe shqet�«sim. N�« k�«t�« rast, mund t�« analizosh tek vetja se qfar�« �«sht�« primare p�«r juve. Mir�«po, shikuar nga aspekti i shendetit mendor dhe fizik, masturbimi �«sht�« plot�«sisht normal dhe �«sht�« alternative e mir�« seksuale.
  N�« an�«n tjet�«r, masturbimi b�«het problematik vet�«m n�«se b�«het n�« mas�« aq t�« madhe sa q�« ju pengon n�« aktivitetet e juaja t�« p�«rditshme. Nd�«rkaq, n�« lidhje me pyetjen se qfar�« t�« b�«het pas saj, nuk e kam t�« qart�« se n�« qfar�« aspekti jeni duke folur. T�« lutem ma sqaro.
  Shpresoj q�« kjo t�« ju ket�« ndihmuar, dhe mos hezitoni t�« na shkruani p�«r qdo pyetje tjeter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: