adrenalina

adrenalina

aka sherim adrenalina e shtume se qe 3 vjet nuk jom mir kom nxehtsi n trup ndjersitje marramendje sun qendroj n ambiente n nxeta edhe bona nervoz shum shpejt

         

2 komente për “adrenalina”

 1. Ezi says:

  pikerisht ne situate te njejtw jam edhe une qe 3 apo me shume vjet .
  Ne ambiente te nxehta me kap stres panik djersitje si dhe skuqje e faqeve dhe veshve .
  Menyra me e mire eshte shmangeja e ketyre ambienteve sa te kesh mundesi largimi nga gjera qe te shkaktojne kete lloj stresi .
  Mirepo kisha pas deshire qe dikush nese din ndonje tretman me na tregu .

 2. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

  Adrenalina eshte hormon qe nderlidhet me jeten tone emocionale, disponimin, stresin, frigen, rrezikun, shqetsimin etj, dhe sasia e tij ne gjak varet nga ndonjeri nga keto arsye dhe se asnjehere nuk ka koncentrim stabil ne gjak. Konsultoje mjekun tend dhe psikiatrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: