Aborti jashte mitres

Aborti jashte mitres

Pershendetje stafi nukjevet.net
Kisha njebpyetje nese do me pergjigjej ndonje nga gjinekologet. Une kisha nje abort te 3-te . Per here te pare kam ngel shtatzane pas 8 vite e gjysme ne dhjetor te 2015 pata abortin e pare, pastaj edhe ne shgator 2016 prap kisha abort te dyja keto spontane. Tani sapo jam duke kaluar nje abort te trete por jashte mitres. Falr Zotit spata nevoje per jntervenim. Pyetja ime eshte : cilat do ishin analizat adekuate per ti bere pas nji aborti jashte mitres?
(Theksoj se analize gjenetike kam bere dhe na ka dalr mire, bipsi te mitres, torch,hemogra,vitaminenD, vitaminen C ,hekurin, e shume te tjera e qe te gjitha me kane dal mire)

         

Një koment për “Aborti jashte mitres”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Ju keni pasur tre aborte,dhe dyshim ne shtatzani jashte mitre.
    Ju rekomandoj se pari nje Lparaskopi diagnostike,per ta pare gjendjen e juaj dhe pastaj mvaresisht prej gjendjes te definohen mudesite per shtatezani.dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: