A jam e varur prej masturbimit?

A jam e varur prej masturbimit?

Persh doja te ndaja shqetsimin tim ktu pasi nuk di se ku te drejtohem tjt. Jam nji vajz 21 vjecare dhe kam masturbuar shpesh nji her ne dy dit, perafersisht 4 ose 5 her ne jav. Mbaj mend qe kam masturbuar qe femij dhe pse ather se kuptoja apo ne adoleshenc por me rrall se tani , pasi mbusha 18 vjec vazhdoi dhe mu shtua deshira per sex por meqe jam e virgjer vetem masturbohesha qe te shuaja deshirat. Dhe nga viti ne viti kto deshira theksohen dhe masturbimin se ndaloj dot sepse skam si shfryhem ndryshe. Mirpo eksperienca ime e par seksuale ishte seksi oral dhe cuditerisht nuk u prisha dot se di pse ndoshta per mua ishte nji eksperienc e re dhe perballja me dike tjeter nderkoh qe isha msuar vet , sareij ta kuptoj. Heren e dyt qe e provova me pelqeu me shum . Me hyri frika se mos jam ber e varur ndaj masturbimit dhe sdo arrij dot kulm kur te bej sex . Dhe dua te theksoj se kam shum deshira seksuale me rri mendja shum te seksi ndjej sikur kam nevoj per nji mashkull n jeten time , behem nervoze shpesh, eksitohem shpejt dhe shum . Por masturbimin pervec se per te shuar ndjenjen e eksitimin ndonjeher e kam perdorur dhe kur kam qen ankthioze pasi me qetson. Dua te kuptoj nese jam e varur ndaj masturbimit apo thjesht kam nevoj te kryej mardhenie pasi sic thash me kalimin e moshes jan shtuar deshirat?

         

Një koment për “A jam e varur prej masturbimit?”

  1. Psiko Analisti says:

    Pershendetje e nderuar shpresojm qe sado pak tëtë ndihmojm nga ajo qe ti ke shkruar gjithqka ësht normale edhe masturbimi edhe deshira per te kryer mardhenje seksuale ska asgje per tu shqetsuar e vetme gje qe te mbetet ësht ta gjesh personin e duhur qe ti besh fantazit tuaja seksuale realitet sepse trupi i qdo femre apo gruaje ka deshir e fantazi per seks me shum se meshkujt kështu qe Urojm fat ne gjetjen e partnerit tuaj dhe të shfrysh fantazin dhe deshiren e madhe qe e ke per sex. Asgje ska per tu shqetsuar , gjithe të mirat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: