Pershendetje!

Pershendetje!

Pershendetje! Jam 25 vjeq dhe kam shum problem me ekuilibrin gje qe po mshkakton probleme gjat ecjes (ataxi), i kam ber analiza te ndryshme te muskujve, te vitaminave, te hormoneve etj e deri tek analizat gjenetike te gjitha kan rezultu mire, edhe ct mka dal mir por palca e kurrizit e holluar.. pytja ime eshte kjo qka me kishit kshillu me bo per me mujt me permirsu ket gjendje qe jom, a ka naj opsion p.sh nese qeku problem vjen per shkat te hollimit te palces, a mundet qe me ndonje nderhyrje kirurgjike me pas permirsim? Flm shume per mirkuptim, gjitha te mirat!

         

Një koment për “Pershendetje!”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Problemet qe i ke me te hecurit dhe ekuilibrin kerkojne nje tretman e bashkepunim ne mes neurologut e fiziatrit, per ta stabilizuar situaten me ushtrime e terapi adekuate. Natyrisht qe edhe analizat siq CT, EMNG etj, mund te ndihmojne ne diagnostifikimin definitiv. Mund te konsultohen edhe ortopedi e neurokirurgu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: