&&&$$

&&&$$

Pershendetje jam nje djal 23 vjeqar deshta te ndaj problemin qe me shqetson me stafin tuaj shpresoj qe do kem pergjigje nga ju ,jam ne lidhje qe 3vite problemi qendron se e dashura ime del pa me pytetur dhe shpesh her pa treguar , sme shkruan fare dhe kur un i shkruaj mbas 4-5ore e lexon ndonjeher te nesermen , dhe kur i them te ndahemi pas sme don gjen arsye qe sdeshiron te ndahet ,jam duke e percjellur qe 5muaj dhe shoh qe spo ben asgje ,dhe me ka then ste dua jam ftohur nga ti sepse une ne vitin e par te lidhjes sjam
Sjell mir me te dhe me nje fjal sme ka interesuar shum, dhe deri kjo erdhi nket gjendje , un e duroj pasi qe ate qe e don duhesh ta duron ndoshta ka nevoj per koh te ndihet lirshum per ket arsye e lejoj me dal se kur se lejoj kjo mundet me dal tinxa dhe me mir ta le , mbasi spo ben gje e po e percjell, me ka then qe esht e lenduar prej meje dhe e kam ftohur por ku ne dalim live eshte krejtsisht ndryshe e shoh brenda syve te saj qe esht e lenduar por nuk esht qe sme don thjesht esht inatqore , inati i tepert te qon drejt fundit te lidhjes ,ajo ka frik qe un e le dyshon ne mua , ja shpreh dashnin ne maksimum po spo gjej zgjidhje ?

         

Një koment për “&&&$$”

 1. Selvije Izeti says:

  Pershendetje,
  Te faleminderit q e ke ndare shqetesimin me ne,
  Ju tashme jeni dy persona te rritur dhe nuk keni pse merrni leje nga njeri tjeteri kur duhet me dal dhe me kend duhet me dal. Ne nje lidhje te shendosh duhet te egzistoj besimi, por edhe te respektohet privatesia e njeri tjeterit. Sa e kuptoj une nga ajo q e ke shkruar, ty te shqeteson mos kujdersi I saj ne kthimin e pergjigjeve ne sms, dhe se ajo te ka thene se eshte ftohur nga ti. Eshte per tu vleresuar durimi yt, sepse ti e ndjen qe ajo mbase eshte e lenduar dhe ka nevoje per kohe .Me plot te drejte e thua qe inati I tepert qon drejt fundit te lidhjes, prandaj ju duhet te flisni hapur per ndjenjat e saja te lenduara. Krijoni mundesit me qene te hapur me njeri tjterin, tashme tri vite jeni ne lidhje dhe ju duhet ta njihni mjaftueshme njeri tjeterin sa per te kuptuar nese mudn’ti tejkaloni veshtiresit qe u jane parqitur ne lidhje. Ne cdo mardhenje , ka konflikte dhe veshtiresi, por te flasesh eshte qelesi i tejkalimit te veshtiresive, prandaj flisni sa me shume me njeri tjterin, dhe mos supozoni se mbase eshte keshtu apo ashtu.Kaloni kohe me shume bashke! Është e pamundur të kemi një marrëdhënie të ngushtë, intime, kur njerëzit nuk u besojnë partnerëve të tyre. Besimi përfshin njohjen që një partner ka interesin tuaj më të mirë në zemër. Është e vështirë të ndjeheni të sigurt dhe të sigurt kur jeni i përfshirë me dikë që do të tradhtonte besimin tuaj

  Sukse,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: