Pershendetje ! Deshta te kerkoj ndihme

Pershendetje ! Deshta te kerkoj ndihme

Pershendetje ! Deshta te kerkoj ndihme nga ju ,nuk e kam per vete po per vellaun tim 17 vjeqar , a mund te ma rekomandoni nje psikolog apo psikiater qe mund te konsultohet vellau im , sepse me duket shume e nevojshme per te pasi qe edhe pse i ri e me te gjitha te mirat prape eshte i pakenaqur me cdo gje dhe e permend vetem vdekjen, mendon qe nuk do te jetoje edhe gjate , cdo nate kur shkon me fjete mendon qe te nesermen nuk do te zgjohet me . Kete gjendje e ka qe tri vite ,nga nje here na duket qe e ka kaluar por prape i perseriten mendimet e njejta . Sa do qe flasim , familja me te prape ai eshte i bindur ne mendimet e veta . A mund te me rekamondoni ndonje klinike apo psikolog ku mund te konstultohet ,se jemi shume te shqetsuar me gjendjen e ti . Cdo te mire per juve !

         

4 komente për “Pershendetje ! Deshta te kerkoj ndihme”

 1. Anonymous says:

  Te njejtin problem ekam edhe un qe 1 vjet gjeja e vetme qe emendoj osht vdekja the qe nuk do zgjohem ne mengjes qdo sen qe bej them se hera fundit oshtqe po ebejj as vet nuk po muj me kalu ishalla Zoti na nimon kejve

 2. Anonymous says:

  ska gjendje me rend se kjo edhe un t njeten e kam. se dii qka do bohet. kshtu nuk mundem t flas per neser. frike me flejt frijke me shku dikun, frike dhe vetm frike. me ka shkatrru komplet. se di. e merzitur shumm

 3. Anonymous says:

  Duhet te konsultohesh patjeter me ndonje mjek ,kjo eshte gjendje e kalushme ,mund t’i ndodh cdo kuj . Edhe vellau im ka nevoje te bisedoje me dikend me profesional dhe qe i beson ta bind qe nuk eshte realiteti ai. Cdo te mire per te gjithe .

 4. Selvije Izeti says:

  Pershendetje,

  Faleminderit q e ke ndare shqetesimin tend me ne.E kuptoj qe je i shqetesuar per vellaun. Meqe per nje kohe te gjate siq thua ti qe tri vite eshte duke u ballfaquar me mendime negative, do te sygjeroja qe ta viziton psikologun ose psikitrin ne QKUK per t’ia vleresuar dhe trajtuar gjendjen.

  Gjithe te mirat,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: