?

?

Pershendetje jam 25 vjeqe dhe desha te pyes psikologun se perse shoh endrra shpesh nje te aferme qe ka vdekur.
Qdo her e njejta histori na therrasin se ka vdekur dhe ne shkojm per ti vizituar familjart , te gjith qajm dhe un qaj.
Prapp pas disa dite e shoh te njejten enderr dhe ka shum e shum her qe po vazhdon e njejta kam filluat te mendoj pse .
Ju faleminderit !

         

Një koment për “?”

  1. Selvije Izeti says:

    Te faleminderit qe na ke shkruar dhe ke ndare shqetesimin tend me ne,
    Egzistojne interepretime te ndryshme sa I perket endrrave, por nder me te pranueshmet konsiderohet qe endrrat refletojne gjendjen mendore, emocionale edhe ate fizike.Shume njerez shofin endrra rreth vdekjes se tyre ose te te afermive te tyre ,dhe endrra nuk do te thote qe ka kuptim pikerisht ashtu siq shihet.Endrrat rreth vdekjes simbolizojne fundin e diqkaje te vjeter dhe fillimin e diqkaje te re.Endrrat rreth vdekejes jane me te shpeshta kur ballafqohemi me ndryshime jetesore si hyrja ne moshe te rritur,diplomimi, martesa, ndryshimet ne kariere etj Ne rastin tend nuk ka asgje per tu shqetesuar, mere si nje ndryshimqe mund te behet ne jeten tende.
    Shendet dhe gjithe te mira
    Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: