• Chat

  Të dashur përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqësinë të ju njoftojmë, se ueb faqja jonë, tash e tutje do të ofrojë edhe këshillimin përmes chat-it.më shumë

  Identiteti personal

  Identiteti personal është mënyra se si ju e shihni vetën dhe është shumë e lidhur me imazhin e vetëvetës.më shumë

  Pershendetje jam e martuar I kam 19 vjet por kam nje problem nuk edi pse po me ndodh keshtu kur burri shkon ne pune un mendoj veq gjera t kqija mendoj se aj nuk me don e shum gjera nuk edi me duket ka ndryshu shum dje kam ba llaf me ta po osht ni...më shumë

  Pershendteje stafi nuk je vete a mundesh me mi dhan disa keshilla per humbje peshe ne menyre te shpejt jam 110 kg edhe ju antar te stafit nuk je vet me jepni edhe ju ndonje keshille urgjentmë shumë

 • ‘’Adoleshenca dhe Puna me të rinjë‘’

  Stadet e zhvillimit njerëzor kanë zgjuar kurreshtjen e shkencëtarëve për të zbuluar dhe hulumtuar mbi ndryshimet që ndodhin nga foshnjëria e deri në moshën e vonshme, njashtu vetë koncepti...më shumë

  Dita Botërore e Shëndetit Mendor

  Dita Botërore e Shëndetit Mendor ngre ndërgjegjësimin e publikut në lidhje me çështjet e shëndetit mendor.Dita promovon diskutim të hapur të çrregullimeve mendore, dhe investimet në...më shumë

  pershendetje te gjtheve,ateher vendosa dhe une te shkruaj nje shqetesim qe me mundon shume dhe qe as vet nuk e kuptoj jam nje vajz 21 vjece dhe shqetesimi qe kam eshte se brenda dites ndryshoj mendim shpejt pse me ndodh kjo per shembull per nje...më shumë

  jam 23 vjec. me ndodh shpesh humbja e vetedijes (me bie te fiket) por vetem kur mar injeksion jap gjakun per kontroll apo mar infuzion nuk me ndodh menjeher por mbas 5-20miuta me zbardhet shiqimi edhe perfundoj ne tok edhe ndonje her futem ne spital...më shumë

 • pershendetje stafit nukjevet ju drejtohem juve sepse vetem ju mund te me ndihmoni , jam nje vajz 19 vjeqare jam e martuar kam nje djal problemi im esht se nuk e kalojm mir me bashkshortin nuk e di pse ai vazhdimisht esht i nervozuar me thot fjalt te...më shumë

  Jam 25 vjece po shkruaj ktu sepse ndihem mir me ju.Neser kam dy vjetorin me te dashurin tim.Fillimi ishte dicka e bukur dicka e paster dhe pse ishte lidhja e dyt per mua.Te them te drejten e njoha ne punen time ishte klient ne dyqanin ku punoja.U...më shumë

  Seksualiteti në Adoleshencë

  ÇFARE ËSHTË SEKSUALITETI?Nëse mendohet që seksualiteti është vetëm prania e një aparati seksual, gabohet!më shumë

  Mirembrema Qfare te boj me djalin tim.Eshte 8 vješar.Nuk ka vetebesim ne vete eshte i terhjekur nga femijet.Po e largon shoqerin,ka pas shok por nuk i mban tash shoqrohet me tjere vetem i ndron.Shok te ngusht nuk ka.Ka fillu kafshon diqka prsh...më shumë

 • Nuk kam oreks hiq, gjith diten me nejt pa buk sma nin veq kur tma bon mami a ke honger buk edhe po shqetsohet shum se nuk um intereson per buk zakonisht nora 2 , 3 ha buk edhe mo nuk ha 1 her bile dyten her veq iku mos mem shti me honger nuk po muj...më shumë

  Veshtiresit ne te nxene

  Klasifikimi • Çrregullimet e gjuhes ekspresive • Çrregullimi gjuhesor i perzier receptivo-ekspresiv • Çrregullimi fonologjik • Belbezimi më shumë

  Jam 18 vjec ... Kam 4 muaj qe doktoret thon esht stres ... Nisi me marje fryme e m pas marje mendsh dhimbje n stomak e tshi prap marje mendsh dhe ndienja te keqija sikur do t vdes ... Jam duke shkruar shim her ponuk ndihem mir ... Kam br ekage ezhe...më shumë

  Ngacmimet në mes të moshatarëve dhe ndikimi negativ i tyre.

  Ngacmimi, i cili në literaturën ndërkombëtare është i njohur si Bullying, është një dukuri shqetësuese që po zgjon çdo ditë e më shumë interesimin e studiuesve të...më shumë

 • Iu lutem doja te dija a mund te merret tetanozi nga plage te lehta qe mund te merren nga lendimi me thike ne kuzhine? dhe a mbron vaksina mjaftuheshem edhe nqs ke pasur disa lendime te shpeshta kohet e fundit? Dhe sa vite zgjat mbrojtja nga vaksina?...më shumë

  Ju Lutemm, a mund tme keshilloni a i bejn ushtrimet per bark dem shtatzanis te sapofilluar ???më shumë

  pershendetje jam 18 vjeqare desha tju pys keto dit e fundit brekt me behen me ngjyr te gjelbert a kam ndonje infeksion a esht gje normale Ju lutem me tregoni ??më shumë

  Vetë-sabotimi

  Ju keni dëgjuar thënjen se ‘’Ju jeni armiku më i keq i vetës tuaj’’ dhe a ndjeheni ndonjëherë ashtu? Cfarë është prapa vetë-sabotimit dhe pse saktesishtë ne bëjmë...më shumë

 • Simptomat më të zakonshme të Vetë-sabotimit

  Cilat janë shenjat dhe simptomat që ju jeni duke sabotuar vetën tuaj? Ju duhet të mendoni për këtë, sepse ju mund edhe të mos jeni të vëdijshëm se ju jeni duke bërë këtë.më shumë

  Çka rekomandojnë librat?

  Shumë libra rekomandojnë një formulë e cila gjithashtu mund të ju bëjë të mendoni se e gjithë ajo që ju duhet të bëni është të gjeni cila është ajo formulë...më shumë

  Ndihu atraktiv/e

  Egzistojnë disa arsye pse ju mund te ndiheni joatraktiv. Ashtu sic është përmendur edhe më lartë arsyeja e parë është vetëbesimi i pakët. Kritikat nga të tjerët mund të ju...më shumë

  Pranimi i vetës

  Në këtë artikull të shkurtër, unë do të doja të diskujtoja mbi cështjen se sa e rëndësishme është pranimi i vetës dhe se si ju mund të përmirësoni jetën tuaj...më shumë