jetasi ta bej per vete16.02.2011 11:15me pelqen shum nje djal por un jam shum e turpshme dhe nuk mund ti tjregoj por dua qe ta bej per vete dhe ai te me shpreh dashurin i pari.si mund ta bej per vete.dhe ju lutem me ndihmoni si ta heq turpin nga vetja me vjen turp per qdo gje sidomos me shoqerin.me heret kam pasur nje te dashur dhe nje shok i imi e kishte ate shok.tani e gjith shoqeria ime e din se kam kaluar per te dhe une sa her qe qendroj me ta me vie turp dhe me duket sikur po flasin qdo her per mua dhe me nuk duan qe te qendroj me ta.me duket sikur jan larguar nga un por ne te vertet un jam larguar nga ta sdi si tja bej.me ate djalin kam kaluar vetem nje dit sepse nuk e doja dhe doja qe ti jepja fund lidhjes sa nuk ishte ber vone dhe une nuk dua ta pranoj se kam kaluar me te sepse mua me duket qe jo dhe sa her me pyet dikush un nuk e pranoj.pastaj dhe djali te cilin une e dua tani eshte ne mesin e asaj shoqerie dhe e din per mua nuk e di se qfar mendon :S:sju lutem te me ndihmon jam shun ne hall me duket vetja sikur fajtore .
agoniRE: si ta bej per vete18.02.2011 09:26Jeta, po te shkruaj si motres sime dhe njesoj e kisha sugjeruar edhe ate po te me drejtohej per ndihme. Ti qenke shume e re dhe e turpshme e ne kete rast po ndjehesh dyfish e turpshme ngase djali qe tani ti e pelqen eshte ne rrethin e shoqerise se atij djalit tjeter me te cilin paske dale vetem nje dite. Nje dite qe kalon me nje djale nuk konsiderohet lidhje andaj edhe ke plotesisht te drejte qe nuk e konsideron se e ke pasur te dashur. Sidoqofte, nuk duhesh te ndjehesh me turp ose ne faj ngase eshte shume normale qe tanime ne moshen tende te fillosh te ndjesh terheqje per djemte me te cilet ndervepron cdo dite, dmth shoket e shkolles a rrethit tend. Te kisha sugjeruar qe para se t\'i hapesh atij djali qe tani ti e pelqen ta vleresosh paksa se a te dergon edhe ai ty ndonje sinjal, se a thua edhe ai ushqen ndonje ndjenje simpatije ndaj teje dhe nuk ka asgje te keqe poqese pastaj i thua qe po te pelqen dhe te shohesh sesi do rrjedhini gjerat pastaj.
Florim Gallopeni - Ekspert i nukjevet RE: si ta bej per vete18.02.2011 09:44Pėrshendetje JetaJu tregoni se pėlqeni atė djalė, dhe keni arsyet pėr simaptinė qė keni ndaj tijė, pėr tė bėrė qė edhe ai tė ndihet mirė me ty dhe tė ketė njė simpati ndaj teje, atėherė dhe ai do duhej tė ndihet mirė dhe te gjejė njė pėrputhje tė vlerave nė mes njėri tjetrit, nnuk ėshtė turp tė shprehesh atė qė mendon dhe ndjen, ngase nga ajo merr reflektimin real tė personit qė ju doni dhe ndaj ndjenjave tua dhe kjo tė bėnė qė tė keni njė kontrollim mė tė mirė tė ngjarjeve qė po kaloni. Shoqėria ėshtė njė mes ku mundė tė gjeshė mbėshtetje, dhe do ishte ndihmuese pėr ju qė tė jeni pjesė e saj dhe tė ndjeni veten tė barabartė. Eksperiencat jetėsore qė ndodhin janė pjesė e jetės, dhe nuk mundė tė fshihen, ato pėrballohen mė lehtė kur pranohen si tė tilla, ndije veten tė gatshme pėr eksperiencat e reja, dhe gjithmon njė ekseprienc ka njė shkak por nuk do ishte e drejtė ti thuhet kėsaj FAJ. Prandaj ju ndiheni e lirė tė veproni atė qė ju sė pari ju bėnė tė ndiheni mirė. Vlerëso
jetaRE: si ta bej per vete21.02.2011 10:28faleminderit shum agon dhe florim do ta degjoj keshillen tuajpor nje shok i imi nuk me le rehat sa her qe vie rasti ai me permend se kam kaluar me te dhe pastaj ndihem keq faleminderit dhe nje her
lulaRE: si ta bej per vete19.09.2011 12:31SE  di qka ndjen aje per mua ne fillim me thoshte zemra ime qė vertet medonė po prej qe jem nda nje her prap jemi bashku nuk e di zemra ime mėnuk fletė ėer kete dashuri mendja ime me thote qė aje eshte per ty poedhe ajė tasht me duket mė ndryshe nuk me thrret ne telefon si me parepo kemi bisedo aje me thote qe te dua po me duhet mua se nuk janė fjal tverteta nuk e di qka te bej ju lutem me ndimoni .....
anxhelaRE: si ta bej per vete15.08.2012 08:50thjesh mos u trego shume e interesuar per te pasi bota ka plot djem dil me shoqerine si fillim perpiqu te rifitosh ate ji vetvetja mundohu qe te mos shikosh ti ate por te te shikoj ai ty nqs ai nuk te pelqen ty atehere ok do e kuptosh se ai ska qene i duhuri per ty
anonimRE: si ta bej per vete09.09.2012 23:58un kam nje pytje a mundeni te me tregoni si te fitoj besimin tek nje mashkull,,,sepse un kam nje hall kam pasur nje te dashur 3 vite kam kaluar me te por un i besoja shum ati kisha shum besim ne vete ,,por prej se jam ndar nga ish frajeri tani jam ne lidhje me nje djal tjetr por besimi me ka humb nuk kam besim besim ne vete,,,me djalin qe jam ne lidhje tani aj jeton ne holand edhe me ka njoftu me gjith familjen e ti ,,,por un skam besim gjithmon mendoj se vetem po ma humb kohen ju lutem me ndihmoni me komente se jam ne hall
nazifRE: si ta bej per vete09.12.2012 21:42ju lutem a mund te me ndihmoni se si ta bej nje vajz per vete
DiamantiRE: si ta bej per vete25.12.2012 19:35Pershendetje! Dua te ju pyes nese ka
Mundesi mem tregu se qka duhet te bej mua me pelqen nje vajz e njoh qe 2 vite , nje shoqe te saj e kam pas ne klas dhe kam tentu me i than shoqes per ta mirpo a eshte ma
Mire me i than shoqes a me i than vet direkt mirpo kur dua ti flas nuk mundem nuk e di pse.
RE: si ta bej per vete25.04.2013 22:58a mund te me tregoni se si t ja terheqi vemendjen diku jt te lutem
jam nga drenasiRE: si ta bej per vete20.06.2013 18:34une jam 19 vjeqare jam nda nga burri dhe sdi se qka te bej kshtu qe ma mka humb besimi nuk ibesoj askujt shanca kum pas po sdi se po tutna gaboj perseri amundet mem ndi hmu dikush se qfar duhet te bej
albaniRE: si ta bej per vete23.07.2013 19:26pershendetje!
kam nevoje per nje mendim apo nje keshill... une dua shum nje vajze qe cte te them.. ajo me do por si shok dhe me ka dhene nje jave kohe qe ta bej per vete...puna eshte se une ate vetem nje here e kam pare ne nje ekskursion.. kemi shkembyer nr e tel dhe per kohe te gjate fls nga tel... mundeni te me jepni nje mendim se dua shum ta bej per vete ate vajze,.., :/
kami RE: si ta bej per vete26.12.2013 19:18jeta duhet te afrohesh me shume me shoqerine tende te mos tregohesh indiferente perndryshe ai qe ti e pelqen do te mendoj negativisht per ty. injoroje ate djalin qe thua se nuk te le rehat . duhet te afrohesh me djalin qe pelqen dhe te shohesh nese edhe ai te pelqen . mos bej si interesante para atij se mund te dukesh keq por mundohu ti ruash ndjenjat ne menyre qe hapin e pare ta bej ai . shpresoj qe kjo keshille te te ndimoje .
JulvinRE: si ta bej per vete20.05.2014 16:24Edhe mua me pelqen nje vajz por smund tma shprehe por edhe une dua te sigurohem te keshilloj te flasesh me te

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.