yllkasi ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)27.09.2010 17:11pershendetje ,isha e interesuar te ju pyes per ndonje krem apo ilaq qe do te zhdukeshin puqrrat nga fytyra..... me respekt Yllka
Koment nga të tjerët - Ekspert i nukjevet RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)28.09.2010 16:05Une kam perdore Akneroxid 5%,edhe me ka ndihmu shume.Kete ma ka propozu nje shok.\r\nNese e ke dikend te aferm jashte Kosoves si ne Gjermani appo Austri e.... ateher porosite.\r\nMundesh edhe Clerasil ultra edhe kjo eshte e mire ose Linola qe te triat kan pase sukses ,por fatkeqesisht 1 jave nese nuk e ve ateher me dalin prap puqrrat:S:S\r\nUroj qe te te heqen edhe ty Yllka.\r\nShpresoj te te kem ndihmuar sado pak.\r\nMe te miraVlerëso
Koment nga të tjerët - Ekspert i nukjevet RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)28.09.2010 16:05Perdor Klintamicin.Vlerëso
Dr. Allma Koqinaj - Ekspert i nukjevet RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)09.11.2010 10:10Tung Yllka para se te ordinohet terapia duhet te takohesh me nje dermatolog dhe pastaj mund te dish se cfare terapie te duhet.Dr.AllmaVlerëso
aldaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)18.04.2011 10:01si mund tti largoi njollat e djellit nga fytyra. cfare duhet te perdor.faleminderit
REsitiheqimnjollatngafytyrapuqrratRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)17.05.2012 16:07pershendetje une jam artina dhe dua te di si ti heq puqrrat nga fytytra
FabijaniRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)28.05.2012 23:51si mund ti heki puqrrat ne fetyr
antonelaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)17.11.2012 11:12si mund ti heqim pucrrat ne fytyre se u cmenda na iku trruri 1 dite kam dhe sduroj dot asnje dite me shume se me iku trruri ju lutem beni dicka se u cmendaaaaaaa
adrasineRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)17.11.2012 11:20si mund ti heqim pucrrat pa ngelur njolla ne fytyre se me ka ardhur ne maje te hundes me kane prishur pamjen se une sjam mesur me to dhe se si me duket vetja ju lutem nese keni mundesi ma ktheni pergjigjen brenda dites se smuj me duru asnje dite ma shume jam shume ne stres ju lutem bejeni per mua ju lutem
hozefinaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)18.11.2012 08:12si mund ti heqim pucrrat kur behen sikur i ke gricur ju lutem ktheni pergjigje sa me shpejte se sduroj dot me cmenda ju lutemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
hasaniRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)28.11.2012 20:00hiqni me limon best choice
RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)10.12.2012 00:49Pershendetje!
Per gjith ata qe kan akne ,probleme me lekur te yndyrshme ju rekomandoj disa produte bimore me perberje te nje rrushi mjeksor produkte italiane per gjith ju qe jeni te interesuar. Lajmrohuni ne kete nr. 049666106 ne Prishtine cdo dit nga ora 9 deri ne oren 19.
16 vjeqRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)19.12.2012 00:22Ckemi! Jam 16 vjec dhe une si gjith te tjeret ketu kam probleme me pucrrat dhe kam ardhur te pyes per nje zgjidhje. Une jam shume ne rrergull me shendet,kam provuar lloj-lloj menyrash,kremerash edhe cudirash! Por sapo heq ndonje pucerr,menjehere me del nje tjeter,dhe te nesermen pucrra qe mendoja se e kam hequr,eshte fryre dhe skuqur. Kam nje vit ne kete situate dhe shpreh pakenaqesine time ndaj perfundimeve gjithmone te deshtuara te mijat. Une e konsideroj veten si nje person tolerant,ja pse kam pritur 1 vit,por,fytyra ime po me ben numra!!!me ndihmoni,jam ne panik dhe sdi cte bej! po cmendem fare me keto pucrra!problemi im i vetem jane pucrrat,ju lutem me keshilloni dicka se me duhet disa alternativa!Vetem duke eksperimentuar me lekuren e fytyres jam! Ju lutem me ndihmoni! Faleminderit per mirekuptimin dhe pres nje pergjigjje.
Dr. Antigona Gerqari - Ekspert i nukjevet RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)08.01.2013 17:30Je me fat qe ke nje problem qe edhe nuk mund te quhet problem pasi qe posa te lajmerohesh te dermatologu do te shef rezultate pozitive. Por edhe mos te harrojme te te  kujtojme qe I ke vetem 16 vite dhe kjo eshte pikerisht koha kur te gjith kane puqrat e rinise, disa me shume e disa me pak disa ne fetyre e disa ne gjoks dhe shpinde kryesisht ne regjionet ku ka me shume yndyre. Nuk je I vetmi me kete problem problem eshte vetem nese eksperimenton ashtu si thua ti sepse mund te irritosh lekuren. Sa me pare lajmerohu te dermatologu yt dhe shume shpejte nuk do te kesh me per cka te merzitesh.
Vlerëso
lizaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)09.01.2013 14:12ckemi,jam nje vajz 13 vjec e gjysme dhe pucrrat-aknet me jane shfaqur gati qe nga mosha 11 vjece,kam provuar cdo gje kam ber cdo lloj eksperimenti por nuk ka pasur ndonje gje te mir,ju lutemm me rekomandoni ndonje gje sepe dhe un si te tjerat u cmenda,jam shume e merzitur nuk di cfare te bej tjeter me eshte prishur fare fytyra
lisaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)10.01.2013 17:58pershendetje i kam 14 vet kur isha 12 vjeq me kan dal pucrra dhe kam qen tek dermatologu shum her me ka then te perdor Avčne Diacnéal dhe gel ti kesaj firme dhe ne fillim mu heqen dhe pastaj serish me shaqen tani kam akoma me shum nuk dua as ta shikoj veten ne pasqyr dhe kam perdorur shum gjera kam perdorur sinoderm anti acne uj per pucra solution ......
ju lutem me ndihmoni se kam shum nevoj ndonjer mbyllem ne dhom dhe qaj
Dr. Antigona Gerqari - Ekspert i nukjevet RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)28.01.2013 15:51Eshtė aq e zakonėshme qe ne moshen tėnde te kesh puqra.Ti kalon ne fazen e ritjes dhe acnet jane percjellese normale e asaj pjese te jetes.Nese deshirojme te jemi normal duhet te kalojme ne te gjitha fazat e normales e normale per moshen tende jane acnet.Rethi yt nuk shef ate qe shef ti ,rethi shef nje  rini qe sapo ka fillu e ajo ėshtė vetvetiu e bukur.Sinoderm mos perdor sepse nuk ėshtė I mire ne acne .

Lajmerohu te dermatologu ,ke durim se ne rastin si ti durimi e koha mjekon .Mos I prek ndryshimet me dore dhe mos I ndrydh apliko vetem ate qė ta pershkruan dermatologu dhe do te jeshe shume mire.Ne kuader te klinikes  se dermatologjise egziston sherbimi I kozmetikologjise me terapi fizikale dhe nese  don lajmerohu per vizite .Dhe  pas nje kohe do te shef qė ke humbur kohė e nerva per diqka qe eshte kaluese dhe per te cilėn nuk vlen tė shqetėsohesh.
Vlerëso
ErnisaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)03.02.2013 17:06Jam nje vajz 13 vjece dhe kam pucrra ne fetyr kam perdor nje krem qe quhet kamomil mu kan larguar disa dit por me mesin shenja te zeza pastaj prap me kan dal , ju lutem cfar te bej ?

Flmm per mirekuptim !
ArilenaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)08.02.2013 21:41Jam je vajze ne moshen 14 vjecare nuk kam shum pucrra ne fytyre por dua qe ti heq edhe ato qe i kam ..dua fytyre te bukur ...
keni ndonje metode .apo diqkaa qe i heqq attto?
dorentinaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)09.02.2013 16:04jam dorentina edhe mu me mundojn shumm puqrrat ne fetyr ju lutem me ndihmoni ??
GezimiRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)16.02.2013 11:47une jam 14 vjec dhe jam shume alergjik nga pucrrat cfar duhet te bej qe ti heq a mund te e ndioj kushe ???
dfssfdsdRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)20.02.2013 16:00perdorni krem Lea
lindaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)21.02.2013 22:50pershendetje quhem linda vi nga kosova,un kam pasur problem me akne mire po tani me nuk kam por problemi im eshte njollat qe me kan mbetur ne fytyr dhe ne pjesen nga qafa ju kisha lut nese diin ndokush te me tregoj aka ndonje krem apo solicion qe i largoon keto njolla falemnderit

edmondRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)22.02.2013 03:29edhe un kam pucrra e lyej me paste dhembesh me alkol dhe nuk me hiqen si mund ti heq
petritRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)24.02.2013 09:07Per te hequr puqrrat nga fytyra perdorni EMBICIn -embicin eshte shum i mire per fytyren perdoreni nje here ne dit mund ta gjeni kudo ne barnatore JU FAleminderit...me rrespekte
...RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)26.02.2013 19:48si mund te me ndihmoni kam puqrra vetem ne hund ball dhe sme hiqen kam pravuar krema te ndryshme te gjitha llojet i kom pravuar tash jom tuj e perdorur nje lloj uji te vaksinav qfar te perdori .... me respekt limi
gjakovaaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)28.02.2013 13:49Kush ka pyqrra , perdorni krem (Lea) besoj qe ka me ju bo mir . gjindet kudo ne Barrnatore.
gggggRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)02.03.2013 12:34si mund te me ndihmoni pucrrat nuk jan shum te mdhaja ama jon te skuqura dhe kam me shum tek mollzat e faqeve ju lutem me ndimoni falemderit..
....RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)08.03.2013 22:24Pershendetje,jam 11 vjec , dhe pucrat nuk kan te ndalur. Nuk deshiroj ndonje mjekim apo diqka tjeter,dini ndonje menyre si p.sh krema, maska etj ?
lepurushjaRE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)09.03.2013 17:02jam 16 vjece dhe kam nje problem me pare kam patur shum pucrra por tani mu kan hequr por problemi im eshte se me kane ngelur disa njolla si mund ti largoj te lutem me ndihmo me ndonje gje qe mund te perdor se po cmendem.......
aaaaja RE: si ti heqim njollat nga fytyra(puqrrat)12.03.2013 17:28 si mund te me ndihmoni pucrrat nuk jan shum te mdhaja poo nuk pom hiken nga ftyra a mud te me dimun juu juu lutem me dimoni falmderi

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.