• Dita Botërore e Shëndetit Mendor

  Dita Botërore e Shëndetit Mendor ngre ndërgjegjësimin e publikut në lidhje me çështjet e shëndetit mendor.Dita promovon diskutim të hapur të çrregullimeve mendore, dhe investimet në...më shumë

  Chat

  Të dashur përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqësinë të ju njoftojmë, se ueb faqja jonë, tash e tutje do të ofrojë edhe këshillimin përmes chat-it.më shumë

  Vetë-sabotimi

  Ju keni dëgjuar thënjen se ‘’Ju jeni armiku më i keq i vetës tuaj’’ dhe a ndjeheni ndonjëherë ashtu? Cfarë është prapa vetë-sabotimit dhe pse saktesishtë ne bëjmë...më shumë

  pershndetje nga entela desha ta shpreh nje breng me ju eshte fjala per nje djal e kam njohur edhe me heret plot nje vit aj gjithmon interesohej per mu me shkrunte gjdo her po un nuk isha e interesuar aq per te me pas fillova te interesohem edhe un...më shumë

 • Pershendetje nje pyetje per ju .per moshen qe kam un peshoj pak dhe dua qe te shtoj pesh ,para 3 ditesh isha ne barnatore dhe kerkova barna per mbipesh dhe me sygjeruan kete lloj barnash , FORVIT plurivitaminico pluriminerale , me than qe te pi 1 nje...më shumë

  Identiteti personal

  Identiteti personal është mënyra se si ju e shihni vetën dhe është shumë e lidhur me imazhin e vetëvetës.më shumë

  Tung niheri deshta vetem te ju pershendes une e kam ni problem nuk e di a po e baj une te madhe shum a eshte per qashtu me mendu jam.E martuar qe 6 vite brenda ktyre vite i kam 2 femi vajza i ben 4 vjeq djali i ka 2 gjys nja qe po mundon eshte shum...më shumë

  Pershendetje dua ta ndaj nje problem problemi im eshte me cikel,un te permuajshmet i kam me rregull por me zgjasin 5-6dite dhe pasi te me perfundoj fillojn 2 dit menstruacione te kafta( arom mjaft bezdisshme) kshtu i kam nje koh te gjat un jam vetem...më shumë

 • Pershendetje quhem zara kam nje breng dhe deshirova qe ta komentoj me ju,behet fjal per nje djal,ai ishte i interesuar per mua,ne filluam lidhjen ton u ben gati tani 1 vi e gjysme, por jo i plot se bashku,ne bashk ket lidhje e mbajtem gati nje vit,ai...më shumë

  pershendetje stafit dhe ne veqanti Dr.Shkelzen Elezaj per ndihmen qe po na ofron,une kur masturboj fillim sperma del normal si e bardh por ka fundi fillon si e perzier bardh me tverdh,probleme ose dhimbje num kam,strisho urinokultura,spermokultura te...më shumë

  Veshtiresit ne te nxene

  Klasifikimi • Çrregullimet e gjuhes ekspresive • Çrregullimi gjuhesor i perzier receptivo-ekspresiv • Çrregullimi fonologjik • Belbezimi më shumë

  Te nderuar, Jam 26 vjeqare, jam diabetike qe 8 vite mjekohem me insuline, jam e martuar, tash 3 muajt e fundit kam pas nje ndryshim sa i perket ciklit, cikli menstrual i imi eshte qdo 28 dite plus-minuas 2 dite me ndryshon ndonjehere po keta tre...më shumë

 • Une e kam verejtur qe jam shtatezene dhe eshte nje shtatzani e padeshiruar dua ta abortoje por si mund te behet kjo me ane te tave ju lutem a mund te me tregoni,pres pergjigjjen tuaj..?më shumë

  prsh .. dua te di se a mund te ngelesh shtatezen me kto lloj ilacesh se mua mi ka dhen gjenokologu a i ka ndodhur na njeres keshtu qe ka marr kete lloj ilacesh ............më shumë

  Çka rekomandojnë librat?

  Shumë libra rekomandojnë një formulë e cila gjithashtu mund të ju bëjë të mendoni se e gjithë ajo që ju duhet të bëni është të gjeni cila është ajo formulë...më shumë

  Pershendetje.Jam 20 vjeqare desha tju tregoj per nje pjese te personalitetit tim apo sdi si ta quaj.Qysh ne femijerine e hershme gjithmone vetja ime me eshte dukur jo e mire,si te them te gjitha vajzat tjera me dukeshin me tmira se vetja.Kurr skisha...më shumë

 • Pranimi i vetës

  Në këtë artikull të shkurtër, unë do të doja të diskujtoja mbi cështjen se sa e rëndësishme është pranimi i vetës dhe se si ju mund të përmirësoni jetën tuaj...më shumë

  Ngacmimet në mes të moshatarëve dhe ndikimi negativ i tyre.

  Ngacmimi, i cili në literaturën ndërkombëtare është i njohur si Bullying, është një dukuri shqetësuese që po zgjon çdo ditë e më shumë interesimin e studiuesve të...më shumë

  Seksualiteti në Adoleshencë

  ÇFARE ËSHTË SEKSUALITETI?Nëse mendohet që seksualiteti është vetëm prania e një aparati seksual, gabohet!më shumë

  ‘’Adoleshenca dhe Puna me të rinjë‘’

  Stadet e zhvillimit njerëzor kanë zgjuar kurreshtjen e shkencëtarëve për të zbuluar dhe hulumtuar mbi ndryshimet që ndodhin nga foshnjëria e deri në moshën e vonshme, njashtu vetë koncepti...më shumë

 • Ndihu atraktiv/e

  Egzistojnë disa arsye pse ju mund te ndiheni joatraktiv. Ashtu sic është përmendur edhe më lartë arsyeja e parë është vetëbesimi i pakët. Kritikat nga të tjerët mund të ju...më shumë

  une shkoj ne shkollen e mesme dhe kam drejtimin e informatikes (elektroteknikes) nuk mundem me u koncentru ne mesime ne shkenca , nuk i kuptoj detyrat edhe pse formulat i kam te gatshme,dhe si mund te mbaj ne mend me shume ? ju lutem me ndihmoni,flm...më shumë

  Pershendetje!!! A eshte e mundur qe gjate kryerjes se marredhenieve seksuale pas dy javesh te gjakosesh?? Dhe a eshte e mundur qe per here te pare te kryerjes se marredhenies seksuale mos te gjakosesh por vetem te kesh dhimbje? Faleminderit per...më shumë

  Simptomat më të zakonshme të Vetë-sabotimit

  Cilat janë shenjat dhe simptomat që ju jeni duke sabotuar vetën tuaj? Ju duhet të mendoni për këtë, sepse ju mund edhe të mos jeni të vëdijshëm se ju jeni duke bërë këtë.më shumë