• Pershendetje, Kam bere nje eko dhe si ekzaminim me doli qe dyshohet per nje Polip Endometrial ne brendesi te mitres...pas konsultes mjeku me thote qe duhet bere nje nderhyrje kirurgjikale qe te hiqet ky polip. Pyetje ime eshte kjo: A ka...më shumë

  Pershendetje! Une kam nje hall te lutem meNdihmoni, jam e martuar 2vjet e gjys dhe nuk kam femije Jetoj ne suedi veq me burr dhe ky punon une e kam kry kurset Lejen e kam marr per 1 vit ktu suedi dhe i kam rregulluar do punt mia Mirpo nuk di qka...më shumë

  Identiteti personal

  Identiteti personal është mënyra se si ju e shihni vetën dhe është shumë e lidhur me imazhin e vetëvetës.më shumë

  Dita Botërore e Shëndetit Mendor

  Dita Botërore e Shëndetit Mendor ngre ndërgjegjësimin e publikut në lidhje me çështjet e shëndetit mendor.Dita promovon diskutim të hapur të çrregullimeve mendore, dhe investimet në...më shumë

 • Ndihu atraktiv/e

  Egzistojnë disa arsye pse ju mund te ndiheni joatraktiv. Ashtu sic është përmendur edhe më lartë arsyeja e parë është vetëbesimi i pakët. Kritikat nga të tjerët mund të ju...më shumë

  Veshtiresit ne te nxene

  Klasifikimi • Çrregullimet e gjuhes ekspresive • Çrregullimi gjuhesor i perzier receptivo-ekspresiv • Çrregullimi fonologjik • Belbezimi më shumë

  pershendetje jam nje vajz 19 vjec para disa ditesh u vizitova(pasi kisha dhimbje) dhe me than qe kisha kist ne vezoren e djatht me permasa (6cm).dhe mure te trasha.por problemi im qendron ketu a ndikon ky lloj problemi ne te ardhmen time (kam...më shumë

  prsh jam nje 22 vjeqare , kam filluar nje lidhje me nje djal para 5 muajsh por ai eshte shummmmmmm xheloz e ka si semundje nuk me len te dal as diten ne qytet as me familjen time nuk me lejon te dal dhe ka qef te qendroj gjith kohen me te une duhet...më shumë

 • Pershendetje dua tju pyes dicka qe me shqetson, jam 20 vjec kam rrahje te forta te zemres dhe nganjeher edhe te shpeshta,, me perpara nuk e kam pasur kete problem, dhe mendoj qe nuk e kam nga ana emocionale, kjo gje me ndodh pervecse kur bej...më shumë

  Seksualiteti në Adoleshencë

  ÇFARE ËSHTË SEKSUALITETI?Nëse mendohet që seksualiteti është vetëm prania e një aparati seksual, gabohet!më shumë

  Ngacmimet në mes të moshatarëve dhe ndikimi negativ i tyre.

  Ngacmimi, i cili në literaturën ndërkombëtare është i njohur si Bullying, është një dukuri shqetësuese që po zgjon çdo ditë e më shumë interesimin e studiuesve të...më shumë

  Pershendetje!Jam 19 vjeqare dhe kam kruarje dhe skuqje te vagines qe 3dit,asnjeher nuk me ka ndodhur kjo gje .Qfar me sygjeroni te bej dhe qfar eshte kjo gje qe po me ndodh.më shumë

 • Chat

  Të dashur përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqësinë të ju njoftojmë, se ueb faqja jonë, tash e tutje do të ofrojë edhe këshillimin përmes chat-it.më shumë

  Desha te ju bej nje pytje sepse me rrin disa mendime negative ne kok , kur kam qen thmii kam marr nje frik ne veti dhe ne kete koh te moshes 18 vjeqare kam parandjenja te asaj frikes qdo gje me lidhet me ket frik , jam duke marr terapi per qetsim. ...më shumë

  Prsh.Une jam shum keq,jam nje nene e dy femive ,jam shtatzenen prap ne mujin e 8,jam 22 vjeqare,pytja ime eshte kjo.??....Burri nuk esht i aft te kryej me mardhenje,kur dojm me bo mardhanjee,thott kam qef hshum por spo e din qka ka po thot jam shum i...më shumë

  Pranimi i vetës

  Në këtë artikull të shkurtër, unë do të doja të diskujtoja mbi cështjen se sa e rëndësishme është pranimi i vetës dhe se si ju mund të përmirësoni jetën tuaj...më shumë

 • Çka rekomandojnë librat?

  Shumë libra rekomandojnë një formulë e cila gjithashtu mund të ju bëjë të mendoni se e gjithë ajo që ju duhet të bëni është të gjeni cila është ajo formulë...më shumë

  prsh...jam nje vajze 19 vjecare...dhe kam qene me nje lidhje prej 2 vitesh... me nje cun qe me do shume dhe e doja.....qe kur vazhdova universitetin pas dy muaj te fillimit...fillova te ndjehesha me e larget... me ate njeri....fillova te mos kisha...më shumë

  Vetë-sabotimi

  Ju keni dëgjuar thënjen se ‘’Ju jeni armiku më i keq i vetës tuaj’’ dhe a ndjeheni ndonjëherë ashtu? Cfarë është prapa vetë-sabotimit dhe pse saktesishtë ne bëjmë...më shumë

  Simptomat më të zakonshme të Vetë-sabotimit

  Cilat janë shenjat dhe simptomat që ju jeni duke sabotuar vetën tuaj? Ju duhet të mendoni për këtë, sepse ju mund edhe të mos jeni të vëdijshëm se ju jeni duke bërë këtë.më shumë

 • ‘’Adoleshenca dhe Puna me të rinjë‘’

  Stadet e zhvillimit njerëzor kanë zgjuar kurreshtjen e shkencëtarëve për të zbuluar dhe hulumtuar mbi ndryshimet që ndodhin nga foshnjëria e deri në moshën e vonshme, njashtu vetë koncepti...më shumë

  Ju petshendes perzemersisht jam e martuar , pse nuk jam fare e erespektuar , nga familja e burit fare nuk me respektojn . Si te behem qe tme respektojn . Jam e shkelt , dhe nuk kam guxim ta mbroj veten . Dua tha nisi po koqitna pse ju flm shum pun te...më shumë

  PŰrshendetje ! Jam nje djal rreth moshes 15 vješ ,,,dhe them se kam nje problem me testikujt.Testiku i MajtŰ ka shum koh qe nuk eshe ne vendin e vet,,,ai esht me lart se ku duhet te jet.Dhe nuk di cfar te bjen,,,ju lutem me jepni nje pergjigje se...më shumë

  Pershendetje zakonisht ciklin menstrual e kam te rregullt por problemi qe po me shqetson tani eshte se para 10 ditet e kam kry cilkin se sot pash nje pik gjak, pse ka mund me ndodh ko a eshte diqka per mu shqetsu, shpresoj te kem qen e qarte ne...më shumë